petak 15.10.2021.
08:16

Bugarin ne staje u Indijan Velsu!

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Najbolji bugarski teniser Grigor Dimitrov nastavlja da ruši rivale na putu ka samoj završnici turnira u Indijan Velsu.

Posle senzacionalnog trijumfa nad prvim nosiocem Danilom Medvedevim, Dimitrov je noćas izborio plasman u polufinale pobedom nad Hubertom Hurkačom, rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 7:6 /7:2/.

Njihov duel trajao je dva sata i 40 minuta. Hurkač je do prvog brejka stigao u finišu prvog seta, što mu je bilo dovoljno da dobije taj deo igre, ali je u preostala dva Dimitrov imao inicijativu.

Na startu drugog seta su razmenili po jedan brejk, da bi u desetom gemu Dimitrov još jednom oduzeo servis rivalu i stigao do izjednačenja u setovima.

Najveća borba vođena je u trećem, odlučujućem setu. Opet je Dimitrov prvi stuigao do brejka, Hurkač je potom anulirao tu prednost, pa je odluka pala u taj-brejku gde je Bugarin bio dominantan i konačno slomio otpor 12. tenisera na ATP listi.

U polufinalu Dimitrov će se sastati sa Britancem Kamerobom Norijem.