Dva lica Novaka - Đoković izgubio 6:0, pa razbio Brazilca!

četvrtak 12.05.2016.
21:23

Srpski teniser plasirao se u četvrtfinale turnira u Rimu.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Novak Đoković je u trećem kolu savladao Brazilca Tomaža Belučija sa 0:6, 6:3, 6:2 posle jednog sata i 36 minuta igre.

Đoković je posle tri i po godine, danas prvi put izgubio set bez ijednog osvojenog gema (više o tome OVDE)

Novak je bio neprepoznatljiv, u prva tri gema osvojio je samo jedan poen, a Brazailac je to iskoristio i prvi set osvojio sa 6:0.

Ipak, Đoković je u naredna dva seta pokazao zbog čega je najbolji. U drugom setu je osvojio sve svoje servis gemove, a jedan bejk mu je bio dovoljan za 6:3.

U trećem setu ista slika kao u drugom - Đoković je nastavio da melje uz odličan procenat prvog servisa, brzo uzeo dva brejka za 5:2 i potom na svoju servu lako došao do konačne pobede - 6:2.

Novak će u četvrtfinalu igrali protiv Rafaela Nadala u petak oko 15.30.