utorak 15.06.2021.
18:24

Da li će uskoro zablistati i na Vimbldonu?

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Škotski teniser Endi Marej plasirao se danas u drugo kolo turnira u londonskom Kvinsu, pošto je na startu takmičenja savladao Francuza Benou Pera rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 6:2.

Nekada jedan od najboljih tenisera sveta, koga su povrede prethodnih godina značajno udaljile od vrha ATP liste, na Kvins je došao kao 124. teniser sveta, ali ako nastavi sa pobedama, možda bi do Vimbldona mogao značajnije da popravi taj plasman.

U prvom setu današnjeg meča bio mu je dovoljan jedan brejk da bi ga osvojio, a u drugom se Per držao tokom prva četiri gema, da bi onda Marej zaigrao znatno bolje, dobio četiri gema u nizu i završio posao u ovom meču.

Ali, u osmini finala ga čeka mnogo teži posao, duel sa Mateom Beretinijem, koji je u prbvom kolu u dva seta savladao Travalju.