21:11

Podiže i Federer formu, igra sve bolje na Vimbldonu.

EPA-EFE/NEIL HALL

Rodžer Federer je uspeo da stigne do četvrtfinala Vimbldona, uprkos mišljenju mnogih da nije na onom starom nivou.

On je danas savladao Lorenca Sonega, mladog italijanskog tenisera, sa 7:5, 6:4 i 6:2.

Federer je veoma često dolazio do brejk lopti danas, za razliku od Italijana koji je pretio samo u par navrata. Jedino je u prvom setu bilo dosta problema za Švajcarca koji je imao prednost brejka (5:3), ali je Sonego izjednačio na 5:5 veoma brzo pošto je Švajcarac počeo da greši.

Ipak, veoma brzo je Federer vratio brejk i to u najdužem gemu na meču, pa je kasnije spasio dve brejk lopte i prvu set loptu uspeo da iskoristi.

Nakon prvog seta sve je bilo lakše Rodžeru, u drugom setu (gde je servirao sjajno) je uzeo brejk u petom gemu, dok je u trećem poveo veoma brzo 4:0 i sve je bilo rešeno već tada.

Hurkač ili Medvedev biće mu naredni protivnik.

Kanadski teniser Feliks Ože Alijasim plasirao se večeras u četvrtfinale Vimbldona, nakon što je pobedio Nemca Aleksandra Zvereva sa 3:2 po setovima 6:4, 7:6, 3:6, 3:6, 6:4.

Kanađanin, 19. igrač sveta, pobedio je Zvereva, šestog na ATP listi nakon četiri sata i sedam minuta igre.

Ože Alijasim će u četvrtfinalu igrati protiv Italijana Matea Beretinija.