četvrtak 06.10.2022.
15:23

Bravo!

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Holanđanina Botika van den Zandšlupa sa 2:0, po setovima 6:3, 6:1 , za  sat i 10  minuta igre i plasirao se u četvrtfinale turnira u Astani.

Đoković je tokom čitavog meča odlično servirao, nije dozvolio protivniku ni jedan brejk i potpuno zasluženo izborio plasman u narednu rundu turnira u kazahstanksoj prestonici.

Prvi set se prelomio u šestom i sedmom gemu. Prvo je Đoković iskoristio drugu brejk loptu i oduzeo servi Van den Zanšlupu, da bi u narednom gemu srpski teniser spasio brejk priliku protivnika, potvrdio prednost i stigao do vođstva u setovima.

Đoković je sjajno igrao i u nastavku meča. Došao je do dva uzastopna brejka za veliku prednost od 4:1. Imao je Holanđanin poslednju šansu da se vrati u meč, ali je propustio brejk priliku u narednom gemu. Tako je Đoković bez većih poteškoća stigao do nove pobede u Astani.

Protivnik Novaku Đokoviću u četvrtfinalu biće Rus Karen Hačanov koji je ranije danas savladao Hrvata Marina Čilića.