sreda 02.11.2022.
23:53

Španac potpuno posustao u trećem setu.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Posle Danila Medvedeva, takmičenje već u drugom kolu Mastersa u Parizu večeras je završio još jedan iz grupe velikih favorita - Španac Rafael Nadal.

On je večeras u poslednjem meču dana poražen u tri seta od Amerikanca Tomija Pola, 31. na ATP listi, rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (7:4), 6:1.

Pol će se u osmini finala sastati sa još jednim španskim predstavnikom, Pablom Karenjo-Bustom, koji je eliminisao Denisa Šapovalova iz Kanade.

Nadal je u finišu prvog seta uspeo da sa tri uzastopno dobijena gema stigne do prednosti i vođstva od 1:0, ali ključan je bio drugi set koji je Pol dobio u taj-brejku i stigao do izjednačenja.

Od tog trenutka, Nadal kao da je potpuno ostao bez energije, pa u trećem setu i nije bio neizvesnosti.