Italijan projektilima sa servis-linije slomio otpor Ože-Alijasima.

Beta/AP Photo/Alberto Pezzali

Istorijski uspeh za italijanski tenis.

Posle šest decenija, Italija ima svog predstavnika u polufinalu Vimbldona, a to će biti Mateo Beretini.

On je večeras u poslednjem polufinalnom meču savladao Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima sa 3:1, po setovima 6:3, 5:7, 7:5, 6:3.

Sada znamo oba polufinalna para, a to su:

Novak Đoković - Denis Šapovalov

Mateo Beretini - Hurbert Hurkač.

Beretiniju je za večerašnji trijumf trebalo tri sata i sedam minuta. Počeo je sjajno, uz dva brejka prednosti poveo je sa 5:1 u prvom setu, potom je Kanađanin počeo da se budi, ali samo je ublažio rezultat u ovom delu igre.

Svoju najbolju igru Ože-Alijasim je prikazao u drugom setu. Uspeo je sda povede sa 3:1, Beretini je anulirao u prednost, ali u finišu seta Kanađanin pravi još jedan brejk i stiže do izjednačenja u setovima.

Treći set je bio rezultatski najneizvesniji, bez brejkova sve do poslednjeg gema, kada Beretini osvaja gem na servis rivala, samim tim i treći set sa 7:5.

Ože-Alijasim je bio uzdrman u tim trenucima, videlo se to i na početku četvrtog seta kada Beretini stiže do 3:0 i tu prednost nije ispuštao do kraja, uz sve bolje servise kako se meč bližio kraju, pa je tako i prelomio ovaj duel u svoju korist