Indijan Vels - Alkaraz bolji od Sinera za finale sa Medvedevom, na korak je da prestigne Novaka

Autor: Mladen Heleta
nedelja 19.03.2023.
08:20

Dvojica najvećih favorita boriće se za trofej u Kaliforniji.

EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u finale mastersa u Indijan Velsu i sada ga jedna pobeda deli od povratka na prvo mesto ATP liste.

Prvi nosilac je u polufinalu pobedio Italijana Janika Sinera sa 2:0, po setovima 7:6, 6:3, a meč je trajao jedan sat i 54 minuta.

Na taj način je Alkaraz zakazao finale protiv Rusa Danila Medvedeva, koji je ranije u polufinalu pobedio Amerikanca Frensisa Tijafoa.

Španac je napravio brejk u petom gemu prvog seta, ali je Siner vrlo brzo uzvratio i izjednačio na 4:4. Bio je Italijan sigurniji u tim momentima, imao čak i set loptu, ali je Alkaraz uspeo da je spasi, pa se otišlo u taj-brejk u kom je drugi reket sveta imao više koncentracije i rešio taj deo igre rezultatom 7:4 u svoju korist.

Drugi set je Alkaraz dobio prilično rutinski, napravio je rani brejk koji je lako sačuvao do kraja i plasirao se u finale.