Indijan Vels - Domaćin Tijafo u polufinalu!

sreda 15.03.2023.
22:33

Na radost publike.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Američki teniser Frensis Tijafo savladao je Britanca Kamerona Norija sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4, za sat i 25 minuta igre i plasirao se u polufinale mastersa u Indijan Velsu.

Miljenik domaće publike nije dozvolio protivniku nijednu brejk šansu u prvom setu i prelomio ga u sedmom gemu kada je oduzeo servis Noriju.

Na startu drugog seta Tijafo je napravio brejk, ali je Nori uzvratio već u narednom gemu. Nastavio je Amerikanac koji je 16. na svetu da pravi probleme Noriju i ponovo mu oduzeo servis u petom gemu za vođstvo od 3:2.

Odlučujući momenat u setu dogodio se u sedmom gemu kada je Tijafo još jednom stigao do brejka, poveo sa 5:2 i stekao ogromnu prednost.

Uspeo je 12. igrač na planeti Nori da veže dva naredna gema, ali je Amerikanac sačuvao svoj servis kada je bilo najpotrebnije i plasirao se među četiri najbolja.

Protivnik Frenisu Tijafou u polufinalu Indijan Velsa biće bolji iz duela Danil Medvedev - Alehandro Davidovič Fokina.