subota 11.03.2023.
23:44

Borio se, bio ravnopravan, ali kada se meč lomio, presudilo je iskustvo Švajcarca.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u šesnaestinu finala Indijan Velsa.

On je na startu ovog turnira iz masters serije poražen od 37-godišnjeg Švajcarca Stena Vavrinke rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (10:8) i 6:4.

Jedan sat i 46 minuta trajao je ovaj duel, a Kecmanović je svoju priliku propustio u taj-brejku prvog seta, kada nije iskoristio tri set lopte. Vavrinka je u tim situacijama uspevao da se odbrani i da onda prvu sledeću priliku iskoristi za osvajanje prvog seta.

U drugom je Kecmanović bio potpuno ravnopravan sve do 4:4, a onda Vavrinka pravi odlučujući brejk kojim je potpuno slomio otpor našeg tenisera, pa je zatim na svoj servis bez problema i bez izgubljenog poena osvojio još jedan gem za konačnih 6:4 i prolaz u sledeće kolo.

Tamo će ga čekati bolji iz duela Holger Rune - Mekenzi Mekdonald.