23:45
Izvor: Sportske.net, Beta

U drugom polufinalu igraju bugarski teniser Grigor Dimitrov i Britanac Kameron Nori.

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Gruzijski teniser Nikoloz Basilašvili plasirao se večeras u polufinale mastersa u Indijan Velsu pošto je pobedio trećeg tenisera sveta Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 2:6, 6:4.

Basilašvili, 36. teniser sveta je do pobede nad grčkim igračem došao za dva sata i 11 minuta.

U prvom setu Gruzijac je napravio dva brejka, poveo sa 4:1, da bi Cicipas do kraja uspeo da vrati samo jedan brejk.

Grk je do drugog seta došao sa dva brejka, dok je u odlučujućem setu prvi do prednosti brejka došao Basilašvili.

Cicipas je u četvrtom gemu došao do izjednačenja, ali je ključni brejk u sedmom gemu ipak napravio gruzijski teniser, koji je uspeo da sačuva do kraja.

Protivnik Basilašviliju u polufinalu biće bolji iz meča, u kojem se kasnije večeras sastaju četvrti teniser sveta Aleksander Zverev (Nemačka) i Amerikanac Tejlor Fric.