08:25

Preokreti Ruda i Runea.

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Nakon što je pre samo dva dana savladao najboljeg tenisera sveta svih vremena Novaka Đokovića, Italijan Luka Nardi ispao je sa mastersa u Indijan Velsu.

Nardi je u osmini finala poražen od Amerikanca Tomija Pola sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3, posle 81 minuta igre.

Italijanska seznacija nije uspela da oduzme servis 17. na svetu Polu, dok je domaći teniser jednom u prvom i dva puta u drugom setu stigao do brejka i rutinski se plasirao među osam najboljih.

Protivnik Tomiju Polu u četvrtfinalu biće deveti igrač sveta Norvežanin Kasper Rud koji je posle preokreta sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (3), 6:4, nakon dva i po sata igre bio bolji od francuskog veterana Gaela Monfisa.

Dalje je prošao i Rus Danil Medvedev. On je rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4, za sat i 17 minuta savladao Bugarina Grigora Dimitrova, pa će u borbi za polufinale igrati protiv Danca Holgera Runea.

Rune je preokrenuo u meču sa Amerikancem Tejlorom Fricom. Bilo je 2:6, 7:6 (2), 6:3, posle dva sata i 20 minuta igre, usput spasivši meč loptu za domaćeg tenisera.