23:48

Prvi poraz Novaka Đokovića na Adria Tour-u!

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Srpski derbi u drugom kolu ''Adria Tour-a'' večeras je pripao Filipu Krajinoviću.

On je uspeo da savlada Novaka Đokovića, najboljeg tenisera sveta i organizatora turnira, i to posle preokreta rezultatom 2:1, po setovima 2:4, 4:2 i 4:1.

Njihov duel trajao je jedan sat i četiri minuta, tokom prvog seta je sve uglavnom bilo prema očekivanjima. Doduše, Krajinović je prvi stigao do brejka, poveo je sa 2:1, ali Đoković onda vezuje tri gema za osvajanje prvog seta - 4:2.

Ipak, to nije obeshrabrilo Krajinovića, kome je u drugom setu bio dovoljan jedan brejk da uzvrati Novaku istom merom, a u trećem setu je bio još ubedljiviji, kada je favoritu prepustio samo jedan gem.

Posle dva odigrana kola u Grupi A, i Krajinović i Đoković imaju po pobedu i poraz. Novak je ranije danas savladao Troickog sa 2:0, a Krajinović je poražen posle velike borbe od Aleksandra Zvereva.