Još propuštenih prilika i još jedan izgubljen set, Kecmanoviću sad treba čudo!

nedelja 23.01.2022.
10:33

Francuzt vodi 2:0 u settovima, ali ostao je utisak da je Kecmanović mogao mnogo bolje da prođe.

Beta/AP Photo/Andy Brownbill

Posle prva dva seta meča osmine finala Australijan opena, francuski teniser Gael Monfis vodi protiv našeg Miomira Kecmanovića sa 2:0, po setovima 7:5, 7:6 /7:4/.

U oba seta Kecmanović je propuštao prilike za kojima će, po svemu sudeći, dosta žaliti posle ovog meča.

Podsetimo, u prvom setu je propustio tri vezane brejk-lopte pri rezultatu 5:5, posle čega je Monfis uspeo da prelomi set u svoju korist, a u drugom je imao još veću prednost.

Stekao je brejk prednosti u trećem gemu drugog seta kada je iskoristio prvu od ukupno četiri brejk lopte od početka meča, potom je vodio sa 3:1 i 4:2, ali je Monfis uspeo da izjednači na 4:4 i kasnije uvede set u taj-brejk.

I tu je Kecmanović odlično počeo, poveo sa 4:2, ali onda je potpuno stao, dozvolio Francuzu pet vezanih poena za 7:4 u taj-brejku za francuskog tenisera.