Karacev posustao, Beretini osvojio Srbija open!

nedelja 25.04.2021.
19:42

Italijanski teniser u tri seta rešio finale u svoju korist i došao do titule u Beogradu.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Pobednik ovogodišnjeg Srbija opena je italijanski teniser Mateo Beretini, koji je večeras u finalu u Beogradu savladao ruskog predstavnika Aslana Karaceva rezultatom 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 7:6/7:0, posle dva i po sata borbe.

U prvom setu, Karacev nije ličio na onog igrača koji je sinoć briljirao u polufinalu protiv Novaka Đokovića. Beretniji je dominirao u tom delu igre, prepustivši rivalu iz Rusije samo jedan gem.

Prava borba je počela tek u drugom setu, kada se Karacev probudio i poveo sa 3:0. Tu startnu prednost je zadržao do kraja drugog seta koji je osvojio rezultatom 6:3 i ovo finale učinio mnogo zanimljivijim.

Treći, odlučujući set bio je i najdramatičniji. Beretini je prvi stigao do brejka, poveo je sa 3:1, ali je Karacev ekspresno uzvratio i izjednačio na 3:3.

Potom se igralo gem za gem, pa je odluka morala da bude doneta u taj-brejku. Ali, umesto kulminacije drame, Karacev je potpuno pao, Beretini je ubedljivo dobio taj-brejk i zasluženo osvojio titulu.