Karenjo Busta dočekao Delbonisa, Krajinović i Đere za finale

21:45
Izvor: Sportske.net, Beta

Sutra je na programu polufinale Hamburga.

Beta/AP Photo/Jason Decrow

Argentinski teniser Federiko Delbonis plasirao se večeras u polufinale turnira u Hamburgu pošto je savladao Francuza Benoa Pera sa 4:6, 7:6, 6:4.

Meč između Delbonisa i Pera, 48. i 51. igrača sveta trajao je dva sata i 21 minut.

U prvom setu francuski teniser je odmah napravio brejk, koji je zadržao do kraja tog perioda.

Francuz je u taj-brejku drugog seta imao ukupno četiri meč lopte, od čega dve vezane, ali je taj deo igre sa 11:9 pripao Delbonisu.

Prvi je do brejka u odlučujećem setu došao Argentinac u trećem gemu, da bi zatim Per u šestom gemu izjednačio rezultat.

Delbonis je do ključnog brejka došao u devetom gemu, i do kraja je iskoristio prvu meč loptu za plasman medju četiri najbolja.

U polufinalu će igrati protiv Španca Pabla Karenja Buste, koji je ranije danas savladao srpskog igrača Dušana Lajovića.

Pored njih, u drugom polufinalu igraće srpski teniseri Filip Krajinović i Laslo Đere.

Srpsku duel igra se sutra od 13:30, a nakon toga sastaju se Karenjo Busta i Delbonis.