četvrtak 17.10.2024.
17:09

Važna pobeda za našeg tenisera.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Srpski teniser Miomir Kecamnović plasirao se u četvrtfinale turnira u švedskom Stokholmu.

On je u osmini finala savladao Čileanca Nikolasa Đarija sa 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 7:6 (2). Meč je trajao dva sata i 22 minuta.

Nije bilo brejkova sve do završnice prvog seta kada je Kecmanović pri vođstvu od 5:4 oduzeo servis Đariju i poveo sa 1:0.

Za razliku od prvog kada je bio ključan poslednji gem, u drugom je već na startu Đari po prvi put na meču došao do brejka i sačuvao ga sve do kraja za izjednačenje - 1:1.

Vrhunac drame dogodio se u trećem, odlučujućem setu. Prvi je udarac zadao 34. na svetu Đari, oduzeo servis Kecmanoviću i poveo sa 1:0. Uspeo je da nadoknadi brejk zaostatka naš teniser u šestom gemu i izjednači na 3:3. Do kraja seta obojica su bili sigurni prilikom svog servisa, pa je o pobedniku odlučio taj-brejk u kojem je 56. igrač planete Kecmanović bio dominantan i izborio plasman u četvrtfinale.

Tamo će mu protivnik biti Amerikanac Tomi Pol, koji je juče eliminisao još jednog srpskog igrača Lasla Đerea.