sreda 21.04.2021.
13:55

Zakazao duel sa Đokovićem.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale Serbia opena pošto je u osmini finala savladao 129. igrača na svetu Artura Rinderneha rezultatom 6:3, 3:6, 6:3.

Prvi set obilovao je brejkovima na obe strane, a zahvaljujući jednom više 47. teniser sveta je posle 37 minuta igre došao do prednosti.

Francuz se u drugom setu trgao i uz dva brejka poveo protiv Kecmanovića sa 5:0.

Miomir je do kraja meča uspeo da vrati brejk i poraz u drugom setu učini daleko podnošljivijim nego što je njegov veći deo nagoveštavao.

Posle nepunih 70 minuta igre ušlo se u odlučujući set za plasman u četvrtfinale, a ulog bi izvesno bio duel sa Novakom Đokovićem, koji nešto kasnije počinje svoj meč.

Kecmanović je već u drugom gemu ovog seta uzeo brejk, a stečenu prednost je održavao do kraja meča i posle sat i 43 minuta igre stigao do pobede vredne plasmana u četvrtfinale.

A tu će se sastati izvesno protiv Đokovića, koji nešto kasnije neće imati težak zadatak protiv Korejnaca Vu Kvon Suna.