Kecmanović se odlično bori, ali je propustio veliku priliku u prvom setu!

nedelja 23.01.2022.
09:29

Francuz dobio prvi set, a moglo je sve da bude drugačije...

Beta/AP Photo/Tertius Pickard

Miomir Kecmanović se danas bori za ulazak u svoje prvo Gren Slem četvrtfinale, a rival u osmini finala Australijan opena mu je Francuz Gael Monfis.

Njih dvojica su u prvom setu vodili veliku borbu, bio je to potpuno ravnopravan dvoboj, ali ovaj deo igre osvojio je Monfis rezultatom 7:5.

U prvih dvadesetak meča su i jedan i drugi bez većih problema dobijali svoje servis-gemove, nije bilo brejk lopti, ali u desetom gemu Monfis stiže do tri vezane brejk lopte, ujedno i tri set lopte.

Kecmanović je u tim trenucima podsetio na Novaka Đokovića, uspeo je da odigra najbolje kada je to bilo najteže, spasio je sve tri brejk lopte i potom osvojio gem za izjednačenje na 5:5.

U istom stilu započeo je i naredni gem na Monfisov servis, Kecmanović je došao do tri vezane brejk-lopte, imao je fantastičnu priliku da prelomi prvi set u svoju korist, ali nije uspeo. Monfis je ovoga puta uspeo da se vrati, povede sa 6:5, a onda u narednom gemu iskoristi novu set loptu za konačnih 7:5 u prvom setu ovog meča.