Konačno - Tipsina najveća pobeda od povratka na teren!

utorak 14.06.2016.
22:06

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo turnira u Kvinsu, a trijumf nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim najveći je koji je Srbin ostvario od povratka na teren nakon borbe sa povredama.

Nekada osmi teniser sveta konačno je stigao do trijumfa protiv igrača koji spada u red najboljih na svetu, pa današnji trijumf Janka Tipsarevića možemo okarakterisati kao najveći od kada se vratio na teren.

Srpski teniser eliminisao je Grigora Dimitrova na startu turnira u Kvinsu rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 6:3) u meču koji je trajao dva i po sata, što je nešto na šta nas je maratonac Janko navikao u prošlosti.

Tipsarević je prvi set dobio posle taj-brejka posle izjednačene igre i samo jedne brejk šanse koju je u šestom gemu propustio Dimitrov. Drugi set prelomljen je u prvom gemu jer je Bugarin napravio brejk koji je čuvao do kraja seta.

Odlučujući set Janko je otovrio bolje, stigao do brejka u četvrtom gemu, a potom spasao brejk loptu u narednom gemu i potvrdiio prednost na svoj servis.

Grigor Dimitrov je u devetom gemu ponovo imao brejk nakon propuštene meč lopte Janka Tipsarevića, a kako nije uspeo da oduzme servis našem igraču Tipsa je stavio tačku na meč i tako savladao 37. tenisera sveta.

Naredni protivnik Janka Tipsarevića na turniru u Kvinsu biće hrvatski teniser Marin Čilić koji je postavljen za petog nosioca.