nedelja 09.02.2020.
09:17

Domaći teniser slavio u veoma zanimljivom meču.

EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se domogne finala turnira u Kordobi pošto je u polufinalu poražen od argentinskog tenisera Dijega Švarcmana sa 2:1 u setovima (6:1, 1:6, 6:2).

Meč je trajao tačno dva sata.

Đere je odlično otvorio meč brejkom, ali onda je na scenu stupio domaći teniser koji je u furioznom stilu osvojio narednih šest gemova i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu videli smo praktično identičan prizor, no ovoga put sve je išlo u korist Srbina koji je izjednačio na 1:1 lagano osvojivši drugi set.

Treći set je bio sličan prvom, nažalost po Đerea ishod je bio isti jer nije imao snage za totalni preokret pošto je uspeo da osvoji tek dva gema.

Švarcman, koji je postavljen za prvog nosioca, za titulu će se boriti sa trećim favoritom Kristijanom Garinom iz Čilea, koji je u tri seta eliminisao Andreja Martina (2:6, 6:2, 6:2).

Turnir u Kordobi igra se za nagradni fond od 546.355 američkih dolara.