Krajinović u osmini finala Dubaija, čeka ga poslastica ili iznenađenje

utorak 16.03.2021.
19:06

Srbin čeka boljeg iz meča Tim - Haris.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala ATP turnira u Dubaiju pošto je ovog popodneva bio bolji od španskog igrača Alehandra Davidovič Fokina slavivši rezultatom 7:5, 6:4.

Krajinović se prilično namučio da osvoji prvi set, koji je trajao 41 minut, a to je uspeo zahvaljujući brejku u 11. gemu.

Prethodno je tokom ovog dela igre spasao čak četiri brejk lopte koje je Španac imao. Naročito je bio na mokama prvi vođsvu rivala od 3:2, ada je čak tri puta sprečio da protivnik uveća razliku.

Drugi set rešen je zahvaljujući brejku Krajinovića već u uvodnom gemu. Do kraja seta oba rivala su rutinski rešavala gemove na svoj servis pa je 33. teniser sveta izborio plasman u naredno kolo.

Tu će ga čekati bolji iz duela Dominika Tima i Lojda Džordža Harisa, a trenutno je 1:0 u setovima za južnoafričkog tenisera.