nedelja 19.06.2022.
19:02

Bravo, Aleksandra!

Epa/Srđan Suki

Srpska teniserka Aleksandra Krunić savladala je Kanađanku Rebeku Marino sa 2:1, po setovima 6:1, 4:6, 6:2 i plasirala se u glavni žreb turnira u Istburunu. Meč je trajao sat i 35 minuta.

Krunićeva se odlično snašla na travnatoj podlozi, načinila čak tri brejka u prvom setu, na taj način povela u meču.

Činilo se da će 103. igračica sveta iz Srbije lako doći do pobede protiv iskusne Marino, ali je u drugom setu Kanađanka zaigrala mnogo bolje.

Došla je do provg brejka na meču 107. na svetu u petom gemu drugog seta, ali je Krunićeva već u narednom odgovorila i izjednačila, a onda još po jedan brejk na obe strane. Krunićeva je i treći put uzastopno izgubila svoj servis i izgubila set.

U trećem, odlučujućem, setu Krunićeva je stabilizovala igru u svojim servis gemovima, spasila nekoliko brejk lopti i nije dozvolila Kanđanki da joj oduzme servis.

Napravila je dva brejka u završnici meča i stigla do važne pobede.