Lajović bio na ivici poraza, a onda podsetio na Novaka u ključnim trenucima!

ponedeljak 07.02.2022.
21:04

Velika borba i preokret Dušana Lajovića!

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se večeras u osminu finala turnira u Buenos Ajresu, pošto je savladao Francuza Bonoa Pera sa 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 7:6.

Lajović, 37. teniser sveta, pobedio je Francuza koji je trinaest mesta slabije plasiran, posle dva sata i četiri minuta igre.

Meč je počeo brejkovima na obe strane, a sredinom prvog seta Per je ponovo stekao prednost, poveo sa 4:2 i nije dozvolio Lajoviću da ponovo uzvrati.

Ono što tada Lajović nije uspeo, jeste u drugom setu, mada na teži način, jer je najpre prokockao brejk prednosti, ali je odmah pošto je Per prišao na 5:4, osvojio novi gem na servis rivala i dobio drugi set sa 6:4.

U trećem setu je Per bio na pragu pobede, imao je tri meč lopte pri vođstvu od 5:4, ali Lajović je poput Novaka Đokovića u tim trenucima izdržao veliki pritisak, uspeo da izjednači, a onda odigrao sjajno u taj-brejku i rešio ovaj uzbudljiv meč u svoju korist.

Srpski teniser će se u drugom kolu sastati sa boljim iz duela Urugvajca Pabla Kuevasa i Argentinca Frederika Korija.