subota 01.01.2022.
11:01

Ništa od iznenađenja.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Posle očekivane pobede Filipa Krajinovića na startu duela sa Norvežanima, Dušan Lajović je imao priliku da donese pobedu Srbiji u prvom kolu ATP kupa protiv Norveške.

Međutim, u duelu sa Kasperom Rudom, osmim teniserom sveta, Lajović nije uspeo da napravi iznenađenje. Rud je slavio u dva seta, rezultatom 6:3 i 7:5, posle jednog sata i 40 minuta borbe.

U prvom setu ravnopravna borba se vodila do osmog gema, kada je Rud napravio brejk, poveo sa 5:3 i u narednom gemu na svoj servis osvojio ovaj deo igre.

Tek što je počeo drugi set, Rud je ponovo stekao brejk prednosti. Lajović je tu prednost anulirao i izjednačio na 4:4, ali tada je počela serija brejkova na obe strane, Rud je napravio još dva, Lajović još jedan, nedovoljno da ovaj meč uđe u treći set.

Pobednika duela Srbije i Norveške će tako odlučiti dubl meč, a Srbiju će u tom meču predstavljati Nikola Ćaćić i Matej Sabanov.