petak 26.11.2021.
18:55

Nije bilo lako, ali dobro je počelo.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Dejvis kup reprezentacija Srbije povela je večeras sa 1:0 protiv Austrije u Insbruku, pošto je Dušan Lajović uspeo da savlada Geralda Melcera rezultatom 2:1, po setovima 7:6 /7:5/, 3:6 i 7:5.

Dva sata i 40 minuta trajao je njihov dvoboj. Prvi set je bio potpuno ravnopravan, igralo se gem za gem, pa je odluka morala da padne u taj-brejku gde je Lajović bio koncentrisaniji i taj deo igre dobio sa 7:5.

U drugom setu je presudio brejk koji je Melcer napravio u šestom gemu i tu prednost je do kraja seta uspeo da zadrži.

Lajović se dosta mučio da večeras osvoji prvi gem na servis rivala, a to mu je konačno uspelo u trećem setu, kada je poveo sa 4:1.

Međutim, nije se Melcer predavao, odmah je uzvratio istom merom, izjednačio na 4:4 i izgledalo je da će i ovaj set da ode u taj-brejk. Lajović to ovoga puta nije dozvolio, u dvanaestom gemu, pri vođstvu od 6:5 izborio se za tri vezane meč lopte koje je Melcer uspeo da spasi, ali više od toga Austrijanac nije mogao, pa je Lajović ipak došao do novog brejka, a ujedno i pobede u ovom meču.

Sada oko 19 časova čekamo izlazak na teren Novaka Đokovića koji će odmeriti snage sa Denisom Novakom.