Lejver kup - Novi trijumf Evrope protiv Sveta, Beretini bolji od Ožea-Alijasima

subota 24.09.2022.
17:14
Izvor: Sportske.net, Beta

Duel između Ože-Alijasima i Beretinija, 13. i 15. tenisera sveta trajao je dva sata i 16 minuta.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Italijanski teniser Mateo Beretini pobedio je danas u Londonu kanadskog igrača Feliksa Ožea-Alijasima sa 7:6, 4:6, 10:7, i tako doveo Tim Evrope u vođstvo 4:2 protiv Tima Sveta.

Prvi set je rešen u taj-brejku, a obojica su imala priliku da dođu do prednosti u setovima.

Ože-Alijasim je jedinu set loptu imao na rezultatu 9:8, dok je Beretini iskoristio šestu set loptu i taj-brejk osvojio sa 13:11.

U drugom setu Kanađanin pravi brejk u trećem gemu, koji zatim čuva sve do kraja seta.

Treći set rešen je u super taj-brejku, a Beretini je realizovao prvu meč loptu i slavio sa 10:7.

Za pobedu drugog dana Lejver kupa dobijaju se dva boda.

U nastavku programa igraju se još dva singla i dubl. U toku je meč između Britanca Kamerona Norija i Amerikanca Tejlora Frica, a večeras igraju srpski teniser Novak Đoković i američki igrač Frensis Tijafo.

Đoković će kasnije igrati i dubl u paru sa Beretinijem, a za protivnike imaju Australijanca Aleksa de Minora i Amerikanca Džeka Soka.