23:29

Loš dan za srpske predstavnike u kvalifikacijama za US open u Njujorku.

2021 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Za razliku od Vimbldona, gde su bili mnogo uspešniji u kvalifikacijama, naši predstavnici danas nisu imali svoj dan u Njujorku.

Najpre je na startu kvalifikacija za US open eliminisan Hamad Međedović koji je poražen od hrvatskog predstavnika Borne Goja sa 2:1 u setovima, a ništa bolje nisu prošle ni naše najbolje teniserke, Olga Danilović i Natalija Stevanović.

Danilovićeva je dobro počela meč protiv Australijanke Prisile Hon koja je tek 207. na WTA listi, ali se u nastavku, a pogotovo u trećem setu igra srpske teniserke potpuno raspala. Na kraju, 2:1 za Hon, po setovima 5:7, 6:4 i 6:1. Veliko razočaranje...

Za to vreme, Natalija Stevanović je sredinom drugog seta predala meč protiv Amerikanke Katrine Skot, 320. na listi. Amerikanka je dobila prvi set sa 6:2, u drugom je povela sa 3:1, i kada je Stevanovićeva vezala dva dobijena gema i izjednačila na 3:3, povreda je ipak bila jača i naša teniserka je morala da preda ovaj meč.