petak 24.03.2023.
19:43

Šteta.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Srpski teniser Laslo Đere eliminsan je u drugom kolu mastersa u Majamiju. On je večeras poražen od Italijana Janika Sinera sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2. Meč je trajao sat i 24 minuta.

Započeo je naš teniser protiv favorita veoma dobro i došao do brejka u sedmom gemu za vođstvo od 4:3. Ipak, već u narednom gemu 11. igrač sveta poravnao je rezultat i do kraja seta napravio još jedan brejk, tako slomio Đereov otpor.

Drugi set počeo je brejkom Sinera, koji je ubrzo poveo sa 3:0. Naredna dva gema osvojio je Đere i potpuno se vratio u igru. Ipak, još jednom je srpskog tenisera "izdao" servis, Italijan je napravio brejk poveo sa 4:2, osvojio dva preostala gema i stigao do trećeg kola.

Protivnik Janika Sinera u trećem kolu biće bolji iz duela između Nemca Jana-Lenarda Štrufa i Bugarina Grigora Dimitrova.