19:01

Poraz našeg tenisera već na startu turnira.

Beta/AP Photo/Tertius Pickard

Tek što je počeo, za Miomira Kecmanovića se turnir na Majorki već završio.

Srpski teniser je u prvom kolu poražen od francuskog predstavnika Iga Umbera koji je na ovom turniru postavljen za sedmog nosioca.

Umber je slavio posle preokreta sa 2:1, po setovima 4:6, 7:6/7:3, 6:2, a meč je trajao dva sata i 13 minuta.

Naš teniser je odlično odigrao prvi set, napravio je brejk u trećem gemu i prednost koju je tada stekao uspeo je da zadrži do kraja seta. Kecmanović je u istom stilu započeo i drugi set u kom je poveo sa 3:1, ali za razliku od prvog seta Umber je uspeo da stigne do izjednačenja, da bi potom u taj-brejku Francuz bio ubedljiv.

Još ubedljiviji Umber je bio u trećem setu, uz dva brejka prednosti je poveo sa 5:1, čime je praktično ovaj meč bio rešen. U drugom kolu Umber će se sastati sa Semom Kverijem.