Vimbldon - Medvedev posle četiri seta i taj-brejka do drugog kola

utorak 29.06.2021.
20:58

Meč je završen posle dva i po sata igre.

EPA-EFE/NEIL HALL

Danil Medvedev slavio je u prvom kolu Vimbldona protiv Jan-Lenarda Štrufa iz Nemačke. Ruski teniser pobedio je rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 6:1, 4:6, 7:5.

Prvi set počeo je brejkom Rusa, koji je prednost čuvao do kraja seta i slavio 6:4 posle 40 minuta.

U drugoj deonici Medvedev je tri putao duzeo servis protivniku, koji je osvojio samo jedan gem za već ubedljivih 2:0 u setovima.

U narednom usedio je preokret. Nemac se vratio na teren i u sedmom gemu napravio brejk za vodstvo od 4:3. Dalje su obojica osvajala gemove na svoj servis, što je omogućilo Štrufu da smanji razliku na 2:1.

Četvrti set doneo je taj-brejk. Bez oduzetih servisa igralo se u poslednjoj deonici, a na kraju je slavio drugi teniser sveta. U taj-brejku Medvedev je lako stigao do pobede 6:3.