Medvedevu US open, Novak u suzama odigrao poslednji gem finala!
Nažalost, istorija nije ispisana večeras u Njujorku, ali dugo će se pričati o završnici ovog meča.
Povezane vesti
Veliki intervju Novaka Đokovića: "Da li sam GOAT? Neću reći... Slučaj Sinera nije u redu!"
Italijani pitali da li je Siner unapređena verzija Đokovića, Toni Nadal odgovorio: "Nole kompletniji"
Najavljen spektakl - posle Ronalda, kod Morgana stiže Đoković
Sabalenka dominantno završila sezonu, Olga ostala na 68. mestu
Posle Tokija, Novak Đoković je doživeo još jedan bolan udarac ove sezone.
Aleksander Zverev ga je onemogućio da osvoji olimpijsku medalju, a Danil Medvedev je večeras dominantnom igrom u finalu US opena osvojio poslednji Gren Slem u sezoni i tako sprečio Novaka da dođe do istorijske, 21. titule na najvećim turnirima, a ujedno i ''kalendarskog slema'' što nikom nije uspelo od 1969. i Roda Lejvera.
Finale je trajalo tek nešto više od dva sata, a Medvedev je slavio sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4 i 6:4.
Medvedev se tako revanširao Đokoviću za poraz u finalu Australijan opena ove godine i potvrdio fantastičnu formu u kojoj je odigrao čitav US open.
Pisali smo juče, čak pet i po sati manje od Đokovića je Medvedev proveo na terenu na putu do finala, a kada tome dodamo i ogroman psihološki pritisak koji je Novak nosio na leđima u želji da osvoji istorijski trofej, onda ovakav epilog u finalu možda i nije iznenađenje.
Već prvi odigrani gem je pokazao da se Novaku stegla ruka, od 40:15 je dozvolio rivalu da veže nekoliko poena i stigne do prvog brejka što je i odlučilo ishod prvog seta.
Početkom drugog, Novak je počeo bolje da ''čita'' izvanredne servise ruskog tenisera, pa je u drugom i četvrtom gemu imao ukupno pet brejk-lopti koje, nažalost, nije iskoristio. Na sve to se nadovezala i jedna kontroverzna odluka sudije da posle drugog servisa vrati Medvedevu servis jer je naknadno utvrdio da je lopta zakačila mrrežu, i to u situaciji kada je Đoković imao inicijativu za brejk.
To je iznerviralo Novaka, posle propuštenih prilika je i polomio reket, a njegovu nervozu Medvedev je iskoristio već u petom gemu kada je napravio novi brejk, poveo sa 3:2 i potom nastavio sjajno da servira i bez novih problema održi prednost za osvajanje drugog seta.
U trećem smo se nadali žestokom Novakovom odgovoru, ali umesto toga naš teniser je potpuno podlegao pritisku. Počeo je više da greši, što Medvedev znalački koristi i pravi dva brejka prednosti za vođstvo od 4:0.
Tada je praktično meč bio rešen, iako je Đoković uspeo da konačno stigne do prvog brejka u meču posle spasene meč-lopte u osmom gemu. U tim trenucima je delovalo da se Medvedev ''uplašio'' pobede, zadrhtala mu je ruka prilikom servisa, pa je duplim greškama vratio kakvu-takvu nadu u nekakav čudesni obrt.
Nole je dobio naredni gem na svoj servis, smanjio na 5:4 i u tim trenucima dobio ogromnu podršku sa tribina koja je rasplakala našeg tenisera i on je u suzama odigrao poslednji gem! Nažalost, nije uspeo da produži ovu borbu, Medvedev nije dozvolio novi brejk, pa se i treći set završio identičnim rezultatom kao prva dva.
U svakom slučaju, potpuno zaslužena pobeda Medvedeva, a Novaku ostaje da u narednoj sezoni pokuša da ostvari ono što mu večeras nije pošlo za rukom.
0 Komentara