Mučio se Novak u Rijadu, Sineru sat vremena dovoljno za finale!

Autor: Ivan Cvetković
četvrtak 16.10.2025.
21:34
Izvor: Sportske.net

Italijan bolji od srpskog tenisera.

AP Photo/Andy Wong
AP Photo/Andy Wong

Povezane vesti

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale egzibicionog turnira u Saudijskoj Arabiji, pošto je poražen od Italijana Janika Sinera sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2.

Meč je trajao sat i tri minuta, a Siner je sigurnom igrom i odličnim servisima kontrolisao tok susreta. 

U prvom setu Italijan je iskoristio jedinu brejk priliku i posle 32 minuta igre poveo sa 1:0. Siner je upisao devet as udaraca, dok Đoković nije uspeo da pronađe ritam na riternu.

Italijan je u prvom setu imao 21 od 24 ubačena prva servisa, dok je Đoković zabeležio 20 od 26, što je odrazilo razliku u igri. Srpskog tenisera koštalo je nekoliko grešaka u servis gemovima, što je Siner iskoristio za prelomni brejk.

U drugom setu Italijan je nastavio u istom ritmu i brzo stigao do dva brejka prednosti. 

Đoković nije uspeo da pronađe rešenje za servis protivnika, a u nešto sporijem ritmu meča, karakterističnom za egzibicione duele, Siner je pokazao veću energiju i koncentraciju.

Siner je zasluženo slavio i obezbedio plasman u finale, gde će se sastati sa Špancem Karlosom Alkarasom, koji je ranije eliminisao Tejlora Frica sa 2:0. Finale turnira na programu je u petak.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke