Nadal imao tri meč lopte, ali nije uspeo da slomi Tompsona
Španac još puno mora da radi kako bi se vratio na stari nivo.

Povezane vesti
Španski teniser Rafale Nadal propustio je veliku šansu da nastavi ređa pobede na ATP turniru iz serije 250 u Brizbejnu, na kom je zaigrao posle godinu dana pauze zbog povrede.
Jedan od najboljih igrača svih vremena, koji je sada 672. na ATP listi, danas nije uspeo da se plasira u polufinale ovog turnira, pošto je u četvrtfinalu, posle velike borbe koja je trajala tri sata i 24 minuta, poražen od Australijanca Džordana Tompsona, 55. tenisera planete.
Australijanac je slavio sa 2:1, a po setovima je bilo 5:7, 7:6(6), 6:3.
Tompson će se u polufinalu sastati sa drugim nosiocem Grigorom Dimitrovim iz Bugarske. Drugi polufinalni par čine prvi nosilac Danac Holger Rune i Rus Roman Safijulin.
Nadal je nakon trijumfa nad Timom i Kublerom bio jako blizu da savlada i Tompsona. Imao je tri meč lopte u drugom setu, prvu kod rezultata 5:4 i na servis rivala, a potom i dve vezane u taj-brejku, pošto je vodio 6:4, ali nije imao snage da završi posao. Vezao je domaći igrač četiri poena i dokopao se odlučujućeg seta.
U trećem setu je Nadal očekivano pao nakon tolikog odsustva sa terena, Tompson je pojačao ritam i sa 6:3 zatvorio ovaj meč i otišao u polufinale.
0 Komentara