Napulj - Beretini u finalu, čeka se Kecmanović!

Autor: Lazar Nikolić
subota 22.10.2022.
17:05
Izvor: Sportske.net

"Domaćin" će se boriti za titulu.

EPA-EFE/JOEL CARRETT
EPA-EFE/JOEL CARRETT

Povezane vesti

Italijanski teniser Mateo Beretini plasirao se u finale turnira u Napulju, nakon što je u tri seta rezultatom 3:6, 7:6(3) 6:3 bio bolji od Amerikanca Mekenzija Mekdonalda. Meč je trajao dva sata i 25 minuta.

Mekdonlad je bolje započeo meč oduzeo prva dva servis gema Beretiniju za ubedljivih 4:0 na startu. Uspeo je Italijan da vrati jedan brejk, ali je Mekdonald stigao do seta prednosti.

Nakon što su obojica igrača razmenila po brejk u četvrtom i petom gemu drugog seta, brejk Beretinija za prednost od 5:3 činio se kao presudan. Međutim, nekadašnji finalista Vimbldona nije iskoristio set loptu, Mekdonald je vratio brejk i uveo set u taj-brejk. Tamo se bolje snašao Beretini i stigao do izjednačenja.

U trećem setu nije bilo brejka sve do sedmog gema, tada je 16. na svetu Beretini oduzeo servis 74. igraču planete Mekdonaldu i poveo sa 4:3. Osvojio je domaći teniser naredni gem na svoj servis,a onda u maratonskom poslednjem gemu iskoristio drugu meč loptu i plasirao se u veliko finale.

Tamo će mu protivnik biti bolji iz meća između našeg Miomira Kecmanovića i još jednog Italijana Lorenca Muzetija. Taj meč je u toku.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke