Neverovatno šta se izdešavalo Zverevu! Prekinut meč, Nadal u finalu!

18:23

Maler za malerom za najboljeg nemačkog tenisera.

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Španski teniser Rafael Nadal prvi je finalista ovogodišnjeg Rolan Garosa.

On je do plasmana u finale stigao posle teže povrede njegovog rivala Aleksandra Zvereva.

Naime, na ulasku u taj-brejk drugog seta, Zverev je doživeo povredu skočnog zgloba desne noge i odmah je bilo jasno da je za njega ovaj meč završen.

U trenutku prekida rezultat je bio 7:6 (10:8) za Nadala u prvom setu i 6:6 u drugom.

Ovo je samo kulminacija svih malera koji su se Zverevu dešavali u ovom meču. On je u taj-brejku prvog seta vodio sa 6:2, imao četiri set lopte, ali je Nadal uspeo nekako da se vrati i osvoji prvi set.

U drugom je pri vođstvu od 5:3, Zverev servirao za osvajanje seta, ali je potpuno neočekivano dobio opomenu od glavnog sudije, što ga je prilično poremetilo i Nadal se vratio novim brejkom.

A tokom čitavog meča, Špancu se tolerisalo značajno prekoračenje vremena prilikom servisa bez ijedne opomene...

Mnogo prilika je Zverev propuštao u prva dva seta da preuzme inicijativu. Drugi set je bio karakterističan po tome što su i jedan i drugi napravili po četiri brejka, nije Nadal bio dominantan i stekao se utisak da Zverev ide ka preokretu, ali onda se desila ovakva povreda...

Kako god, Nadal je u finalu, boriće se za svoju 22. grend slem titulu, a rival će mu biti Marin Čilić ili Kasper Rud.