19:21

Naš teniser eliminisan sa turnira u Buenos Ajresu.

EPA-EFE/Anders Wiklund

Laslo Đere nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Buenos Ajresu.

Posle startne pobede nad Marinom Čilićem, Đere je večeras u drugom kolu za rivala imao italijanskog predstavnika Andreu Vavasorija.

Njihova borba trajala je sat i 32 minuta, a Vavasori, koji je 152. na ATP listi neočekivano je trijumfovao sa 2:0, po setovima 6:4 i 7:5.

Đere je katastrofalno započeo meč, Italijan je poveo sa 4:0, i tek tada je naš teniser počeo da hvata ritam, ali nije uspeo da do kraja seta napravi preokret.

Drugi set je doneo ravnopravnu borbu, igralo se gem za gem, ali u dvanaestom gemu Đere na trenutak posustaje, pa Vavasori koristi prvu brejk-loptu u drugom setu, ujedno i prvu meč-loptu, za trijumf i plasman u četvrtfinale.

Ovim porazom Đere je propustio priliku da u četvrtfinalu eventualno odmeri snage sa prvim favoritom Karlosom Alkarazom, koji doduše tek treba da odigra svoj meč osmine finala protiv Argentinca Uga Karabelija, 134. na ATP listi.