Novak bez problema do četvrtfinala u Šangaju, jednom stavkom neće biti zadovoljan

sreda 09.10.2024.
13:52

Srpski teniser bez problema u četvrtfinalu.

EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale mastersa u Šangaju pošto je u dva seta savladao Romana Safijulina 6:3, 6:2.

Kroz samo sat i 15 minuta, Novak je protutnjao pokraj ruskog tenisera uprkos tome što je u poslednje vreme nastupao manje nego inače.

Novak je zaista brzo ušao u meč, agresivno i odmah u drugom gemu je imao priliku za brejk, ali nije uspeo da je iskoristi. Jeste usledial zabrinjavajuća kriza tokom petog gema kada je Safijulin pripretio sa dve brejk lopte, što je Novak uspeo da spasi, a ubrzo je usledio i gem uz pomoću kojeg je Novak slomio protivnika u prvom setu. Ono što jeste predstavljalo manje poteškoće srpskom teniseru bio je ritern na prvi servis, ali uprkos tome dominirao je terenom.

U nastavku bio je još agresivniji i Safijulin nije mogao da parira. Brejk čim je počeo drugi set, ubrzo još jedan i uz manji otpor Rusa u završnici nije bilo problema.

Đoković je tako upisao 37. pobedu na mastersu u Šangaju u svojoj karijeri.