Novak neizvestan za Indijan Vels i Majami, o svemu odlučuje Džo Bajden!?
Nakon odbijene molbe, sve zavisi od predsednika SAD.

Povezane vesti
Nakon poraza u Dubaiju, za Novaka Đokovića stigla je još jedna loša vest.
Državna bezbednost SAD odlučila je da odbije molbu najboljeg tenisera sveta za ulazak u zemlju i učešće na dva prestižna turnira u Indijan Velsu i Majamiju
Ovu informaciju preneo je senator sa Floride Rik Skot, pa ako je ova tvrdnja potkrepljena dokazima tačna, Novaku ostaje da se uzda još jedino u predsednika SAD Džoa Bajdena.
Prema tamošnjem zakonu, jedino predsednik zemlje može da preinači ovu odluku i lično dozvoli Novaku da uđe u SAD.
Problem predstavlja činjenica da se zakon o koronavirusu menja od maja meseca, nastup na US Open predstojećeg leta ne bi trebalo da bude upitan, ali čitav teniski svet ovoga puta stao je na Novakovu stranu kako bi uskoro započeo pohod na Indijan Vels, potom i Majami.
🚨 BREAKING: We have been told that @DHSgov just denied @DjokerNole's vaccine waiver request, making him ineligible to compete in the US next week in CA & in the @MiamiOpen. @JoeBiden must fix this NOW, grant the waiver & allow him to compete here in the states. https://t.co/TSD10yM8u6
— Rick Scott (@SenRickScott) March 3, 2023
0 Komentara