petak 31.08.2018.
05:27

Srpski teniser Novak Đoković je uspeo da savlada Tenisa Sandgrena i da se plasira u treće kolo, ali tamo neće igrati protiv Đerea.

EPA-EFE/JASON SZENES

Sigurnija igra Novaka Đokovića u drugom kolu, savladan je Tenis Sandgren rezultatom 6:1, 6:3, 6:7 (2:7) i 6:2 bez nekih većih problema.

Fantastično je krenuo Novak, Sandgren nije imao rešenja za njega, pa je srpski teniser lagano dobio prvi set za samo 32 minuta sa 6:1.

Izgledao je prilično sveže nas teniser, nije dozvoljavao protivniku previše šansi.

U nastavku slična priča, ali je Tenis duže izdržao. Bilo je 3:3 da bi Novak konačno napravio brejk nakon nekoliko šansi, do kraja još jedan za 6:3.

I treći set je krenuo Novakovim pritiskom koji nije urodio plodom, došlo je kasnije do pada koncentracije, a Tenis Sandgren je to iskoristio i napravio prvi brejk na meču za 3:2. Ipak, Novak ekspresno vraća brejk pa se do taj-brejka igralo gem za gem.

Spasio je Sandgren jednu meč loptu pri rezultatu 5:4 na svoj servis, pa se otišlo u taj-brejk.

Tamo Sandgren bolji, Novak je pravio greške, iznenada je moglo da dođe do neizvesnosti.

Ipak, nije je bilo, Novak rutinski privodi meč kraju, sa dva brejka u poslednjem četvrtom setu i bez brejk prilike za protivnika stavlja tačku na ovaj meč - 6:2.

U narednom, trećem kolu igraće protiv Rišara Gaskea koji je bio bolji od Lasla Đerea sa 6:3, 7:6 (7:5) i 6:3.

Dakle, ništa od srpskog derbija u trećem kolu...