sreda 05.10.2022.
15:13

Gde je stao u Tel Avivu, nastavlja i u Astani.

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Najbolji srpski teniser Novak Đoković danas je startovao na turniru u Astani, u Kazahstanu.

Nole je na ovom turniru postavljen tek za četvrtog nosioca, ali je igrom u današnjem meču protiv Čileanca Kristijana Garina pokazao da je došao da osvoji još jednu titulu, posle trijumfa u Tel Avivu proteklog vikenda.

Đoković je danas prepustio samo dva gema Čileancu, slavio je sa 6:1 i 6:1 za tačno sat i dva minuta igre.

Pogotovo je Novak bio dominantan u prvom setu, kada je lako dobijao gemove, posle prvog brejka već na startu meča. Početkom drugog seta Garin je počeo da pruža nešto jači otpor, držao se prva dva-tri gema, ali onda Novak pravi novi brejk i do kraja više nije dozvolio nijedan gem svom rivalu.

U osmini finala Đoković će imati jačeg rivala, biće to 34. na ATP listi, Holanđanin Botik Van de Zandšulp koji je takođe bio veoma ubedljiv na startu turnira. Istim rezultatom, 6:1, 6:1, savladao je Kazahstanca Žukajeva.