utorak 04.06.2024.
08:18

Naredni rival Aleksandra Zverevea biće Australijanac Aleks De Minor.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se sinoć u četvrtfinale Rolan Garosa pošto je savladao Danca Holgera Runea rezultatom 3:2 u setovima (4:6, 6:1, 5:7, 7:6 (7:2), 6:2).

Meč je trajao četiri sata i 15 minuta, a okončan je tek u dva sata nakon ponoći.

Četvrti teniser sveta se ove godine na Rolan Garosu očigledno "pretplatio" na velike preokrete i druge mečeve, pa je tako posle Talona Grikspora do trijumfa nad Runeom morao kroz dramu.

Razliku u prvom setu napravio je brejk u petom gemu zahvaljujući kojem je Zverev poveo sa 1:0 u setovima, da bi Rune posle prvog brejka u veoma dugom drugom gemu veoma lako stigao do izjednačenja.

Treći set doneo je totalni preokret u korist danskog tenisera koji je slavio sa 7:5, ali je Zverev u četvrtom setu pobedio posle odlične igre u taj-brejku.

U poslednjem, petom setu ključni je bio četvrti gem kada je Zverev "brejknuo" rivala kojeg je na kraju i pobedio iskoristivši drugu meč loptu.

Naredni rival Aleksandra Zverevea biće Australijanac Aleks De Minor.