subota 08.05.2021.
20:40

Beloruskinja stigla do trofeja.

EPA-EFE/CHEMA MOYA

Mlada beloruska teniserka Arina Sabalenka nova je šampionka ATP turnira masters serije u Madridu pošto je u finalu savladala prvu igračicu sveta Ešli Barti rezultatom 6:0, 3:6, 6:4.

Ovaj duel došao je samo dve nedelje nakon što su se iste teniserka sastale u finalu Štutgarta, koji je Bartijeva rešila u svoju korist, ali je Sabalenka znala kad da joj uzvrati na pravi način.

Prvi set Beloruskinja je rešila u svoju korist počistivši Bartijevu sa ubedljivih 6:0 posle svega 26 minuta igre.

Prva teniserka sveta je uzvratila u drugom setu stigavši do izjednačenja, što je bio uvod u najneizvesniji set, koji je Sabalenka rešila u svoju korist zahvaljujući brejku u devetom gemu.

Sve je moglo da ode u drugom pravcu da je Bartijeva u četvrtom gemu uzela brejk, ali je Sabalenka odbranila dve brejk-lopte i to joj se vratilo u finišu meča.