Ovo je bila najveća i najslađa Novakova pobeda nad Federerom na Vimbldonu!

Autor: Darko Mitrović
sreda 14.07.2021.
16:51
Izvor: Sportske.net

Ozbiljno joj konkuriše i onaj trijumf na US openu 2011.

Beta/AP Photo/John Minchillo
Beta/AP Photo/John Minchillo

Povezane vesti

Još uvek smo svi pod utiskom 20. Gren Slem titule koju je Novak Đoković osvojio u nedelju na Vimbldonu i tako se po broju najvrednijih trofeja izjednačio i sa Rodžerom Federerom i sa Rafaelom Nadalom.

Ipak, da bi se to u nedelju dogodilo, veliki značaj ima i Đokovićeva pobeda u finalu Vimbldona nad Fedederom pre tačno dve godine.

Nole je tada slavio sa 3:2 u maratonskom meču, a rezultat petog seta bio je 13:12 za našeg tenisera što dodatno ilustruje kakva se borba tog dana vodila na Vimbldonu.

Ali, postoji još nešto zbog čega je ova pobeda možda i najznačajnija i Đokovićevoj karijeri. Federer je u petom setu vodio sa 8:7, servirao i imao dve meč lopte.

Većinska publika na Vimbldonu bila je već u delirijumu, samo je čekala poslednji poen da podeli radost sa svojim ljubimcem Rodžerom Fedederom, ali im je Novak u svom stilu ''ukrao šou''. Kao u Njujorku 2011. na US openu, tako je i tog dana na Vimbldonu bio najbolji kada je to bilo najteže. Spasao je te dve set lopte, onda nmapravio brejk, a ostalo je istorija.

U prilogu se možete podsetiti tog meča, a da je Federer uspeo da ga dobije, sada bi Švajcarac imao 21 Gren Slem trofej, pa bi ga Nole i dalje jurio na vrhu večne liste. Ovako je naš teniser sve to ubrzao.

*


Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke