Pariz - Cicipas spasio četiri set lopte i eliminisao Ože-Alijasima!

16:22

Sledeći će na teren Novak Đoković.

EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo mastersa u Parizu.

On je za posle sat i 51 minuta igre sa 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (4) savladao Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima.

Već u prvom gemu Grk se suočio sa brejk loptom protivnika, spasio je, a kasnije u četvrtom gemu oduzeo servis Ože-Alijasimu i poveo sa 3:1. Do kraja prvog seta šesti igrač planete Cicipas sačuvao je stečenu prednost i bio na pola puta do trijumfa.

Velika drama viđena je u drugom setu. Ože-Alijasim ga je sjajno započeo, osvojio tri vezana gema, a ubrzo poveo sa ubedljivih 5:2. U narednom gemu 19. na svetu Ože-Alijasima propustio je tri set lopte za izjendačenje na sevis Cicipasa, a onda još jednu prilikom svog servisa.

Cicipas je uspeo da odvede drugi set u taj-brejk i tamo trijumfuje sa 7:4.

Protivnik Stefanosu Cicipasu u narednom kolu biće bolji iz meča Ugo Umber - Aleksandar Zverev koji je na programu kasnije danas.