Poginula Tatjana Ječmenica

Autor: Mladen Heleta
petak 13.02.2026.
23:40
Izvor: Sportske.net

Užasna vest iz Beograda.

eta/TeniskiSavezSrbije/SrđanStevanović/Ev
eta/TeniskiSavezSrbije/SrđanStevanović/Ev

Povezane vesti

Tatjana Ječmenica (47), bivša srpska teniserka i nekadašnja selektorka FED kup reprezentacije naše zemlje, poginula je večeras u saobraćajnoj nesreći u okolini Beograda.

Ona je izgubila život u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na obilaznici oko Beograda, na petlji Orlovača, večeras u 20.54 sati.

Do nesreće je došlo kada su se sudarili putničko i teretno vozilo.

Vatrogasci iz Košutnjaka, Železnika i sela Rakovica stigli su oko 21.15 i na licu mesta zatekli dve osobe zarobljene u automobilu.

Јedna osoba јe svesna u 21.18 sati izvučena iz vozila i predata ekipi Hitne pomoći, dok јe druga osoba preminula.

Ječmenica je rođena Novom Sadu i bila je profesionalna teniserka, a po završetku karijere i nakon što je završila sa poslom selektorke FED kup reprezentacije Srbije, bila je teniski trener i vlasnik škole "Ječmenica" u Novom Sadu.

Tokom karijere je osvojila šest ITF turnira u singlu i tri u parovima, ali nije imala titulu na WTA turnirima.

Zabeležila je nastupe na sva četiri grend slem turnira, a najbolji učinak je imala na Rolan Garosu, gde je ušla u drugo kolo 1996. godine. Najbolji renking karijere bio joj je 72. mest u singlu.

Bila je poznata kao selektor najbolje reprezentacije FED kupa Srbije u istoriji, kada su za našu reprezentaciju igrale Jelena Janković i Ana Ivanović.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke