Poraz Lajovića, ništa od glavnog žreba u Parizu

subota 27.10.2018.
22:38

Neočekivan poraz našeg tenisera u prvom kolu kvalifikacija za turnir Masters serije u Parizu.

Epa/Maxim Shipenkov

Za Dušana Lajovića turnir u Parizu završen je pre glavnog žreba.

On je danas u prvom kolu kvalifikacija poražen od Kanažanina Vaseka Pospišila sa 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 7:6 (7:3), posle dva sata i 12 minuta igre.

Srpski teniser, koji je u kvalifikacijama bio postavljen za šestog nosioca dobio je prvi set zahvaljujući brejku u trećem gemu i delovalo je da će opravdati ulogu favorita u ovom meču.

Ali, u drugom setu je loše krenuo, Pospišil je poveo sa 3:0, posle čega je Lajović to uspeo da nadoknadi (4:4), ali u finišu seta Kanađanin pravi još jedan brejk za izjednačenje u setovima.

U trećem, odlučujućem, igralo se gem za gem sve do osmog gema, kada Pospišil pravi brejk, ali Lajović je ekspresno uzvratio.

Odluka je pala u taj-brejku, gde je Pospišil uspeo da od 1:3 stigne do konačnih 7:3 i plasmana u finale kvalifikacija, gde će mu rival biti Francuz Benoa Per.