nedelja 28.05.2023.
20:16

Rus eliminisao našeg tenisera na startu grend slema.

EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Srpski teniser Laslo Đere elminisan je na startu Rolan Garosa. On je poražen od Rusa Andreja Rubljova sa 3:1, po setovima 6:1, 3:6, 6:3, 6:4, a meč je trajao dva sata i 2 minuta igre.

Opravdao je ulogu favorita sedmi teniser sveta Rubljov, ali nije išlo baš sve glatko za Rusa danas.

Počeo je sjajno Rubljov, napravio dva brejka u prvom setu i slavio sa 6:1, ali je u drugom setu uzvratio Đere.

Uspeo je naš teniser da dođe do ribrejka na startu drugog seta i da u osmom gemu još jednom oduzme servis Rubljovu, na taj način stigne do izjednačenja u setovima.

Kada je Đere na startu trećeg seta oduzeo servis Rubljovu, činilo se da 57. igrač sveta možda može do iznenađenja, ali tako nije mislio Rubljov koji se sjajno snalazi na šljaci. Uspeo je Rus da vrati brejk u četvrtom gemu i do kraja seta još jednom oduzme servis rivalu, na taj način povede sa 2:1.

Preloman je u četvrtom setu bio peti gem kada je Rubljov stigao do novog brejka i sačuvao za slavlje na premijeri u Parizu.

Protivnik Andreju Rubljovu u drugom kolu biće bolji iz duela između domaćeg tenisera Korentana Mutea i njegovog sunarodnika Artura Kazaua. Taj meč je u toku,a Mute vodi sa 2:1 u setovima.