19:59

Samo je Novak Đoković prošao u drugo kolo.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Imala je Srbija četiri predstavnika danas u prvom kolu Rolan Garosa, ali će samo najbolji među njima Novak Đoković igrati u narednoj rundi.

Nakon što je jedan od najboljih tenisera svih vremena Novak Đoković bio siguran protiv američkog igrača Aleksnadra Kovačević, poraze su zabeležili preostala trojica srpskih tenisera.

Hamad Međedović je na grend slem debiju osvojio samo set protiv Markosa Đirona iz Sjedinjenih Američkih Država, dok je Dušan Lajović zbog povrede morao da preda Kinezu Žiženu Žangu.

Neuspešan je bio i Filip Krajinović. On je na startu turnira u Parizu poražen od Frensisa Tijafoa iz Sjedinjenih Američkih Država sa 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:2, za dva sata i sedam minuta igre.

Tijafou je bio dovoljan po jedan brejk kako bi osvojio prva dva seta, dok je u trećem setu 12. teniser sveta dva puta oduzeo servis Krajinoviću i upisao maksimalan trijumf,

On će u narednoj rundi igrati protiv Rusa Arslana Karaceva koji je ranije danas  eliminisao Australijanca Alekseja Popirina.