RG- Medvedev superiorno do drugog kola, nadamo se da će tamo igrati protiv Srbina!

utorak 24.05.2022.
12:53

Odličan početak turnira za Rusa.

EPA-EFE/DEAN LEWINS

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u drugo kolo Rolan Garos nakon što je na startu turnira sa ubedljivih 3:0 u setovima (6:2, 6:2, 6:2)  savladao Argentinca Fakunda Baginsa.

Medvedev je bio superioran u sva tri seta i dozvolio protivniku po dva gema u svakom.

Već na startu meča teniseri su razmenili po brejk, ali je drugi nosilac u nastavku još dva puta oduzeo servis mnogo slabije plasiranom rivalu i osvojio prvi set.

Silovito je nastavio Medvedev i poveo sa 4:0 u drugom setu, do kraja je Bagins uspeo samo da ublaži razliku.

Već na startu trećeg seta Medvedev pravi novi brejk, ali se Argentinac vraća i poravnava rezultat na 2:2 u setu. Tada je Rus još jednom podigao nivo igre i pokazao zbog čega je čak 99 pozicija bolje rangiran igrač.

Medvedev je u drugo kolo Rolan Garosa prošao posle ravno 100 minuta igre.

Njegov protivnik u narednoj rundi biće bolji iz meča između našeg Lasla Đerea i Litvanca Rikardasa Berankisa, koji je u toku, a srpski teniser vodi sa 2:0 u setovima.